Öppettider och kontaktinfo




GÖTEBORG
Netauktion / VAKab
Ringögatan 33.
417 07 GÖTEBORG


Öppettider Ringön/Göteborg:
Tisdag: 13.00 - 18.00
Torsdag: 13.00 - 18.00

Övriga dagar stängt för utlämning från vårt lager i Ringön.



Telefontider:
Måndag - Fredag 09.30 - 18.00
Jour 18.30 - 21.00 (begränsad service)
Lunchstängt 12.00-13.00
Telefon: +46 (0)31 171700

Då det är svårt att hinna med alla telefonsamtal vill vi be er att istället gärna sända ett mail med era frågor. Ni kan antingen klicka på på den person ni önskar kontakta, se nedan, alternativt se i objektet efter vem som är kontaktperson för respektive auktion, dock är inte detta alltid utsatt, välj då istället adressen nedan.

Mail:info@netauktion.se



Våra medarbetare:

Värderings-/besiktningsmän.

Frank Gausland (frank@netauktion.se)
Konkurs, fordon, försäkringsfrågor, apportegendom, bouppteckning, företagsvärderingar, mm.
Förordnande av Sveriges Handelskamrar.

Joel Uppvall (joel@netauktion.se)
Konkurs, apportegendom, bouppteckning, företagsvärderingar, mm.
Förordnande av Sveriges Handelskamrar.

Robert Kecskes(robert@netauktion.se)
Värdering fordon samt fordonsansvarig vid försäljning.
Förordnande av Sveriges Handelskamrar.

Bengt Molander (bengt@netauktion.se)
Guld, silver, smycken, ädelstenar, mm.

Antikt, Hjalmar Gyllentofs (hjalmar@netauktion.se)
Konst, antikt, design, bohag/dödsbon, mm.
Värderingsassistent.

Cristoffer Bergström (cristoffer@netauktion.se)
Värderingsassistent.


Filial Bengtsfors
Industrigatan 12
Ulf Godtman
Verksamhetsansvarig Bengtsfors


Filial Blidsberg
Ulricehamnsvägen 23
Jens Vesterman
Verksamhetsansvarig Blidsberg


Filial Tibro
Fredsgatan 61
Benny Bodén
Verksamhetsansvarig Tibro


Ekonomi, betalningar, insättningar, mm.
Ekonomi

Fraktfrågor
Frakt

Släpvagnsfrågor.
Släpvagnar



BETALNINGSVILLKOR
Betalning skall ske kontant eller enligt följande alternativ:
- Bankkort (kreditkort accepteras ej).
- Postväxel (överlåten postväxel accepteras ej).
- Direktinsättning via följande banker; Swedbank, Nordea, SEB samt Handelsbanken.
- Bankkort, via inloggning under ert konto på Netauktion.

Betalning till SEB, clearing:5020 konto:11 994 91
Ange alltid betalningsunderlags-/fakturanummer som insättningsreferens.

Iban-nummer: SE0950000000050201199491
Bic-kod: ESSESESS
Bank Adress:
SEB
10640 STOCKHOLM







Vad är 3 plus 4?